Հունվարի 22-23-ը Բարձրագույն դատական խորհրդում (ԲԴԽ) տեղի է ունեցել դատավորների թեկնածուների ցուցակի վարչական մասնագիտացման բաժինը համալրելու նպատակով հարցազրույցի փուլը, որին մասնակցել է 34 հավակնորդ: Հարցազրույցների արդյունքների ամփոփման նպատակով ԲԴԽ-ում իրականացվել են քվեարկություններ, որոնց հիման վրա կազմվել և հաստատվել է դատավորների թեկնածուների հավակնորդների ցուցակը: Այս ցուցակը նախատեսված է վարչական մասնագիտացման բաժնի համար, և այն հասանելի է հանրությանը:
Դատական դեպարտամենտը հայտնում է, որ հարցազրույցների ընթացքում հավակնորդները ներկայացրել են իրենց փորձը, գիտելիքները և պատրաստակամությունը ծառայելու դատական համակարգում: Այս գործընթացը կարևոր քայլ է դատավորների մասնագիտական որակավորման բարձրացման և իրավական համակարգի արդյունավետության ապահովման համար: Դատավորների թեկնածուների ցուցակը կարելի է դիտել այստեղ։