Դեկտեմբերի 15-ին Լոնդոնի Լոուտոն մետրոյի կայարանում տեղի ունեցած միջադեպի հետեւանքով մարդը ծանր վիճակում տեղափոխվել է հիվանդանոց։ Ըստ պաշտոնական հաղորդագրությունների՝ ժամը 14:36-ին ոստիկանությունը եւ շտապօգնությունը կանչվել են կայարան՝ ուղեւորին ռելսերի վրա ընկնելու մասին ահազանգից հետո։ Տուժածը տեղափոխվել է հիվանդանոց, նրա վիճակը գնահատվում է որպես կյանքին վտանգ սպառնացող։ Իշխանությունները նշել են, որ միջադեպը չի դիտարկվում որպես կասկածելի։
Միջադեպի պատճառով Կենտրոնական մետրոյի գծի Վուդֆորդից մինչեւ Էփինգ հատվածում երթեւեկությունը դադարեցվել է, իսկ ուղեւորներին հորդորվել է օգտվել Լոնդոնի ավտոբուսներից։ Խափանումներ են եղել նաեւ մետրոպոլիտենի այլ գծերում՝ Բեյքերլու, Էլիզաբեթ եւ Մետրոպոլիտեն գծերում, ինչի հետեւանքով մեծ թվով ուղեւորներ բախվել են դժվարությունների։
Այս միջադեպը եւ դրա հետեւանքով առաջացած խափանումները ընդգծում են ոչ միայն տրանսպորտային համակարգի զգայունությունը, այլեւ նման իրավիճակներում հոգեկան առողջության աջակցության կարեւորությունը։ Պաշտոնական մարմիններն ու լրատվամիջոցները հիշեցրել են, որ նման դեպքերից հուզված մարդիկ կարող են դիմել «Սամարիթաններ» կազմակերպությանը՝ աջակցության համար։