Սինգապուրի Կովան Ռեջենսի բնակելի համալիրում փետրվարի 19-ի վաղ առավոտյան բռնկված հրդեհի հետևանքով վեց մարդ փրկվել է, իսկ երեքը հոսպիտալացվել։ Սինգապուրի քաղաքացիական պաշտպանության ուժերը (SCDF) արձագանքել են 14-րդ հարկի բնակարանում բռնկված հրդեհին և ներկայումս հետաքննում են դրա պատճառը։
SCDF-ին տեղեկացվել է միջադեպի մասին ժամը 02:30-ին։ Ժամանելուն պես հրշեջները նկատել են, որ 14-րդ հարկի բնակարանը բռնկված է եղել և օգնության կանչեր են լսել ներսից։ Հրշեջները անմիջապես մտել են ծխով լցված երկհարկանի բնակարան և սկսել որոնողական աշխատանքները, ինչի արդյունքում փրկվել է վեց մարդ՝ չորսը՝ առաջին հարկից, երկուսը՝ երկրորդ հարկից։
Փրկվածներից երեքին անհրաժեշտ է եղել բժշկական օգնություն. նրանք գնահատվել են ծխից թունավորման համար, իսկ մեկը ստացել է այրվածքներ։ Նրանք բոլորը տեղափոխվել են Սինգապուրի գլխավոր հիվանդանոց։ Մյուս երեք փրկված անձինք տեղում գնահատվել են և շտապօգնության կարիք չեն ունեցել։ Հրդեհը հիմնականում ընդգրկել է բնակարանի առաջին հարկի խոհանոցը և հյուրասենյակը, իսկ մնացած մասը տուժել է ջերմությունից և ծխից։ SCDF-ի ժամանելուց առաջ մոտ 100 բնակիչ ինքնուրույն տարհանվել էր շենքից։ Հրդեհի պատճառները հետաքննվում են։