Microchip Technology-ն նշում է կարևոր ձեռքբերումը Հայաստանում
Տեղական առաջնորդներն ու բարձրաստիճան հյուրերը կմիանան Microchip -ի ղեկավարներին 2025 թվականի մարտի 3-ին , նշելու ընկերության նոր գրասենյակի բացումը Երևանում և տարածաշրջանային աճը։ Հիմնական միջոցառումը կներառի պաշտոնական ժապավենի կտրելու արարողություն՝ հատուկ հյուրերի մասնակցությամբ, այդ թվում՝ Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիաների արդյունաբերության նախարար Մխիթար ՀայրապետյանըԱռաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (ԱՏՁՄ) գործադիր տնօրենը, վարչության անդամները, ինչպես նաև Instigate-ի համահիմնադիրները , որոնք առանցքային դեր են խաղացել այն թիմի ձևավորման գործում, որը հետագայում ձեռք է բերվել Microchip-ի կողմից 2023 թվականի մայիսին ։ ԱՏՁՄ-ն համակարգում է միջոցառումը, ապահովելով կապը ոլորտի առաջատարների, քաղաքականություն մշակողների և տեղական նորարարների միջև։
Միջոցառումը կանցկացվի Երևան Նիկողայոս Ադոնց 4 0014, Հայաստան։
Microchip-ի ղեկավարները, պետական կառույցների և համայնքային առաջնորդները, ինչպես նաև տեխնոլոգիական ոլորտի առանցքային ներկայացուցիչները կլինեն տեղում՝ հարցազրույցների համար։ Նրանք կարող են խոսել Microchip-ի պատմության, ապագա համագործակցության հնարավորությունների և Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի շարունակական աճի մասին ։
Այս մասին տեղեկացնում են Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունըից (UATE)
Տեխնոլոգիական շուկայի և տեխնոլոգիական արդյունաբերության վերլուծության համար տես Azat TV-ի ՏՏ բաժինը։