Ժնևում մեկնարկել է Իրանի և ԱՄՆ-ի միջև Իրանի միջուկային ծրագրի շուրջ անուղղակի բանակցությունների երկրորդ փուլը։ Այս մասին հաղորդում է իրանական պետական IRIB հեռուստաալիքը։ Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին գլխավորում է իրանական պատվիրակությունը, իսկ ամերիկյան կողմը ներկայացնում է ԱՄՆ նախագահի հատուկ դեսպանորդ Սթիվ Ուիթքոֆֆը։ Բանակցությունների նախորդ փուլը, որը տեղի է ունեցել Օմանի միջնորդությամբ, տեղի է ունեցել փետրվարի 6-ին։
Արաղչիին ուղեկցում են նախարարի չորս տեղակալները, և բանակցությունների այս փուլը հիմնականում կենտրոնացած կլինի Իրանի միջուկային խնդրի և Թեհրանի դեմ ամերիկյան պատժամիջոցների չեղարկման վրա։ Իրանի ԱԳՆ խոսնակ Էսմայիլ Բաղային նշել է, որ քննարկումների հիմնական թեման միջուկային հարցերն են, իսկ տարածաշրջանային և հրթիռային ծրագրի հարցերը օրակարգում չեն լինի։ Բանակցությունները շարունակվելու են մինչև կեսօր, և երկու կողմերն էլ իրենց տեսակետները կիսում են միջնորդի՝ Օմանի արտաքին գործերի նախարարի հետ։