Նոյեմբերի 30-ից դեկտեմբերի 2-ը Ազգային ժողովի նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով կմեկնի Հունաստանի Հանրապետություն՝ Աթենք։ Պատվիրակության կազմում ընդգրկված են Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը, Հայաստան-Հունաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Հայկ Կնոջորյանը, պատգամավոր Ջուլիետա Ազարյանը, նախագահի խորհրդական Աշխեն Հայրապետյանը, ինչպես նաև աշխատակազմի այլ ներկայացուցիչներ։
Այցի ընթացքում նախատեսվում է քննարկել երկկողմ հարաբերությունների խորացմանն ուղղված հարցեր, ինչպես նաև համագործակցության նոր հնարավորություններ։ Պատվիրակության անդամները կմասնակցեն մի շարք հանդիպումների և միջոցառումների, որոնք նպատակ ունեն ամրապնդել Հայաստանի և Հունաստանի միջև քաղաքական, տնտեսական և մշակութային կապերը։
Ազգային ժողովի նախագահի կարգադրությամբ այցի կազմակերպման ծախսերը կկատարվեն պետական բյուջեի հատկացված միջոցների հաշվին։ Հրավիրված կողմը կկազմակերպի որոշ անդամների գիշերավարձի վճարումը։ Այս այցը կարևոր քայլ է երկու երկրների միջև բարեկամական հարաբերությունների զարգացման համար։