ԱԻՆ Հիդրոմետ ծառայությունը տեղեկացնում է
Ըստ ռադիոլոկացիոն կայաններից ստացվող տվյալների դիտարկվող տարածքներում կարկտահարության դեպքեր չեն գրանցվել:
***
Մայիսի 13-ին, ժամը 04:14-ից մինչև 04:48-ը ՀՀ Վայոց ձորի մարզի Ռինդ, Գետափ, Աղավնաձոր, Մոզրով, Արենի համայնքների տարածքներում տեղակայված 7 գազագեներատորային հակակարկտային կայանքների միջոցով ներգործության է ենթարկվել առաջին կարգի կարկտավտանգավոր 1 ամպ, կատարվել է 1158 կրակոց:
Մայիսի 13-ին, ժամը 03:25-ից մինչև 03:47-ը ՀՀ Արարատի մարզի Արմաշ, Սուրենավան համայնքների տարածքներում տեղակայված 11 գազագեներատորային հակակարկտային կայանքների միջոցով ներգործության է ենթարկվել առաջին կարգի կարկտավտանգավոր 1 ամպ, կատարվել է 2048 կրակոց:
Մայիսի 12-ին, ժամը 22:27-ից մինչև 22:34-ը ՀՀ Արմավիրի մարզի Արգինա համայնքի տարածքում տեղակայված թվով 3 գազագեներատորային հակակարկտային կայանքների միջոցով ներգործության է ենթարկվել առաջին կարգի կարկտավտանգավոր 1 ամպ, կատարվել է 143 կրակոց:
Մայիսի 12-ին, ժամը 22:03-ից մինչև 22:26-ը ՀՀ Արագածոտնի մարզի Արագածավան համայնքի տարածքում տեղակայված 4 գազագեներատորային հակակարկտային կայանքների միջոցով ներգործության է ենթարկվել առաջին կարգի կարկտավտանգավոր 1 ամպ, կատարվել է 894 կրակոց:
Մայիսի 12-ին, ժամը 20:15-ից մինչև 20:43-ը ՀՀ Լոռու մարզի Մեծ Այրում, Ճոճկան, Շնող համայնքների տարածքներում տեղակայված թվով 9 գազագեներատորային հակակարկտային կայանքների միջոցով ներգործության է ենթարկվել երրորդ կարգի կարկտավտանգավոր 1 ամպ, կատարվել է 1590 կրակոց:
Մայիսի 12-ին, ժամը 20:09-ից մինչև 20:38-ը ՀՀ Տավուշի մարզի Բագրատաշեն, Պտղավան, Արճիս համայնքների տարածքներում տեղակայված թվով 7 գազագեներատորային հակակարկտային կայանքների միջոցով ներգործության է ենթարկվել երկրորդ կարգի կարկտավտանգավոր 1 ամպ, կատարվել է 1200 կրակոց:
Մայիսի 12-ին, ժամը 19:40-ից միչև 19:53-ը ՀՀ Լոռու մարզի Դարպաս համայնքի տարածքում տեղակայված թվով 1 գազագեներատորային հակակարկտային կայանքի միջոցով ներգործության է ենթարկվել երկրորդ կարգի կարկտավտանգավոր 1 ամպ, կատարվել է 100 կրակոց:
Մայիսի 12-ին, ժամը 19:40-ից միչև 19:53-ը ՀՀ Արմավիրի մարզի Արգինա համայնքի տարածքում տեղակայված թվով 3 գազագեներատորային հակակարկտային կայանքների միջոցով ներգործության է ենթարկվել առաջին կարգի կարկտավտանգավոր 1 ամպ, կատարվել է 143 կրակոց:
Մայիսի 12-ին, ժամը 18:28-ից մինչև 20:12-ը ՀՀ Շիրակի մարզի Մայիսյան, Քեթի, Ղարիբջանյան, Ազատան, Երազգավորս, Ախուրիկ, Բյուրակն, Ողջի, Մեղրաշատ, Հացիկ համայնքների տարածքներում տեղակայված թվով 20 գազագեներատորային հակակարկտային կայանքների միջոցով ներգործության է ենթարկվել երկրորդ կարգի կարկտավտանգավոր 2 ամպ, կատարվել է 2920 կրակոց:
Մայիսի 12-ին, ժամը 18:13-ից մինչև 19:09-ը ՀՀ Տավուշի մարզի Հաղթանակ, Պտղավան, Լճկաձոր, Բերդավան համայնքների տարածքներում տեղակայված թվով 6 գազագեներատորային հակակարկտային կայանքների միջոցով ներգործության է ենթարկվել երկրորդ կարգի կարկտավտանգավոր 1 ամպ, կատարվել է 570 կրակոց: