Արցախի Հանրապետության ոստիկանության տեղեկացմամբ՝ Արցախի Հանրապետությունից Հայաստանի Հանրապետություն կամ հակառ ուղղությամբ ուղևորվելիս՝ անձը հաստատող փաստաթղթի առկայությունը պարտադիր է դառնում:
«Արցախի Հանրապետությունից Հայաստանի Հանրապետություն և հակառակ ուղղությամբ ուղևորվելիս հորդորում ենք ձեռքի տակ անպայման ունենալ անձը հաստատող փաստաթուղթ
Արցախի և Հայաստանի Հանրապետություններում նոր տիպի կորոնովիրուսի տարածման դեմ իրականացվող կանխարգելիչ միջոցառումների շրջանակում՝ ԱՀ ոստիկանությունը կոչ է անում Արցախի Հանրապետությունից Հայաստանի Հանրապետություն և հակառակ ուղղությամբ ուղևորվելիս ձեռքի տակ անպայման ունենալ անձը հաստատող փաստաթուղթ:
Հավելյալ տեղեկատվություն ստանալու համար ԱՀ ոստիկանություն և Արցախի Հանրապետության հսկիչ անցակետեր կարող եք զանգահարել հետևյալ հեռախոսահամարներով ՝ 047-94-14-38, 88-02, 77-02»: