Սինգապուրի «Թամփինս Ռովերս» ֆուտբոլային ակումբը դրամատիկ կերպով ապահովել է իր տեղը ԱՖԿ Չեմպիոնների լիգա 2-ի (ACL2) քառորդ եզրափակիչում՝ Ասիական ֆուտբոլային կոնֆեդերացիայի (ԱՖԿ) որոշմամբ չեղարկելով Վիետնամի «Կոնգ Ան Հա Նոյի» դեմ առաջին խաղում կրած իրենց նախնական պարտությունը։ Սինգապուրյան կողմը, որը սկզբում պարտվել էր 4-0 հաշվով, փետրվարի 17-ին 3-0 տեխնիկական հաղթանակ շնորհվեց այն բանից հետո, երբ պարզվեց, որ «Կոնգ Ան Հա Նոյը» խաղադաշտ էր դուրս բերել անթույլատրելի ֆուտբոլիստների։ Այս որոշումը փոխեց նրանց մրցաշարային ընթացքը՝ տալով «երկրորդ հնարավորություն», որն օգտագործեցին՝ փետրվարի 18-ին տանը 3-1 հաշվով հաղթելով և ընդհանուր 6-1 հաշվով անցնելով հաջորդ փուլ։ Այս առաջխաղացումը նշանավորում է նրանց առաջին քառորդ եզրափակիչ մասնակցությունը մայրցամաքային մրցաշարում 2016 թվականից ի վեր։
ԱՖԿ-ի որոշումը, որը կայացվեց այն բանից հետո, երբ պարզվեց, որ «Կոնգ Ան Հա Նոյը» խաղադաշտ էր դուրս բերել երկու անթույլատրելի խաղացողների՝ Ստեֆան Մաուկին և Ռոջերիո Սանտոսին, դրամատիկ կերպով փոխեց ընդհանուր հաշիվը, անհաղթահարելի թվացող պարտությունը վերածելով Սինգապուրյան կողմի համար հարմարավետ առավելության։ «Թամփինս Ռովերսի» ժամանակավոր մարզիչ Ռոբերտ Էզիակորն ընդգծել է թիմի կենտրոնացումը բարելավման վրա՝ անկախ դաշտից դուրս տեղի ունեցող իրադարձություններից։ Երկրորդ խաղում «Թամփինս Ռովերսը» ցուցաբերեց տոկունություն՝ 3-1 հաշվով հաղթելով «Կոնգ Ան Հա Նոյին», որը խաղն ավարտեց 10 ֆուտբոլիստով։ Ճապոնացի հարձակվող Հիդե Հիգաշիկավան երկու գոլի հեղինակ դարձավ, իսկ Թրենտ Բուհագիարը՝ մեկ գոլի։
Այժմ «Թամփինս Ռովերսը» կհանդիպի Թաիլանդի «Բանգկոկ Յունայթեդ»-ի կամ Ավստրալիայի «Մաքարթուր ՖԱ»-ի հետ քառորդ եզրափակիչի երկու խաղերում, որոնք նախատեսված են մարտի 5-ին և 12-ին։ Այս հաջողությունը ոչ միայն թիմին նոր հնարավորություն տվեց մրցաշարում, այլև ընդգծեց կանոնակարգային համապատասխանության կարևորությունը պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլում։