Ոստիկանության աշխատակիցների կողմից ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ 2016 թվականին Այգեձոր համայնքի նախկին ղեկավարը, չարաշահելով պաշտոնեական դիրքը, համայնքի հաշվեկշռում գտնվող մոտ 2 հազար մետր ընդհանուր երկարությամբ տարբեր տրամաչափերի խողովակները տեղափոխել է իր փայտամշակման արտադրամաս և ձկնաբուծարան՝ պետությանը պատճառելով առանձնապես խոշոր չափերի՝ մոտ 4 միլիոն դրամի նյութական վնաս:
Այգեձոր համայնքի նախկին ղեկավարը պետությանը 4 միլիոն դրամի վնաս է հասցրել
1 1+1 100 168 1in 24 news adjarabet Aravot.am arcati gin arm news armenia news armenian news azat azat lurer azat news azat tv Azatutyun azgayin joxovrdavarakan bever bilayn am biznes gaxaparner dimord am elektronayin oragir elektronayin oragir.am emis emis.am el oragir Facebook goodwin google map grancvel Hayeli.am haypost id bank Instagram kendanakerpi nshanner kendanakerpi nshanner @st tariner kurs dolar list am lragir am lurer lurer am lurer hayastanic nevs armenia news am arm news am sport news.am norutyunner odnoklassniki perevodchik pogoda road safety am roadsafety.am Shamshyan.com Sportbox stugum emis am Tert.am toto unibank vivaro азатутюн армения новости новости армении новости армении аравот новости армении сегодня Одноклассники погода яндекс переводчик яндекс погода ազատ Ազատություն Այգեձոր Երևան էլեկտրոնային օրագիր իրավունք լուրեր Հայաստան Հանցագործություն ձկնաբուծարան նորություններ Ոստիկանություն պետությանը հասցված վնաս փայտամշակման արտադրամաս Օրենք